Výroba

Výrobné priestory a výrobné zariadenia OKNOTYP s.r.o Vojtaššákova 909, 02744 Tvrdošín

Oknotyp S.r.o

SOUKUP CRAFTER – obrábacie centrum

Kompaktné obrábacie centrum CRAFTER má čapovaciu a profilovaciu jednotku s programovateľnými hriadeľmi. Obsluha stroja vždy stojí vpredu a má kontrolu nad celým výrobným procesom. Priemyselný počítač s operačným softvérom ovláda zariadenie ako kompaktné centrum alebo ako dva nezávislé stroje – čapovacie a profilovacie. Zariadenie je určené pre remeselnú výrobu v kapacite 10-15 okien za smenu.

Originálne riešenie nepotrebuje protibežný hriadeľ, pretože priečne drevo je už odfrézované pri dvojitom čapovacom cykle a pre falcovanie rohu nedôjde k vyštiepeniu, pretože sa odfrézuje iba pozdĺžne drevo. Tento spôsob je oveľa efektívnejší a bez komplikácií najmä pri malých oknách.

 

CNC CENTRUM HOMAG CENTATEQ P-110

POPIS STROJA
Základný rad kompaktných CNC určených predovšetkým na vŕtanie a frézovanie nábytku, dverí a schodísk. HOMAG patentovaný systém vŕtacej hlavy. Klasické portálové prevedenie. 3-5 pracovných osí – univerzálny CNC pre každého stolára! Máte v dielni málo miesta, ale potrebujete frézovací CNC? HOMAG CENTATEQ P-110 je tá správna voľba!

ČO STROJ VIE?
Presné vŕtanie a tvarové frézovanie až po plnohodnotné obrábanie v 3D. Pomocou riadiaceho softvéru WoodWop 7 pripravíte jednoducho aj tie najzložitejšie výrobky bez ohľadu na ich náročnosť. Obrábanie budete mať po celú dobu vďaka dostatočnému priehľadu v kapotáži vždy pod kontrolou. Ergonomicky umiestnené ovládacie tlačidlá na spustenie cyklu priamo na konzolách alebo kapotáži stroja, eliminujú Vaše zbytočné pohyby a Vaša práca tak bude ešte efektívnejšia.

 

 

 

HOMAG SANDEQ W-200 – horizontálna brúska

To, čo nám predtým trvalo hodiny, teraz zvládneme za pár minút a nemusíme robiť žiadne ručné dokončovanie. Páči sa nám, že stôl zostáva vodorovný a stroj sa pohybuje hore a dole – to nám umožňuje obsluhovať brúsku jednou osobou, pretože prívod a výstup zostávajú v rovnakej výške.

 

„Odkedy bol stroj nainštalovaný , naša produktivita prudko vzrástla a kvalita práce, ktorú vyrábame, stanovila nové štandardy pre podnikanie. Technik spoločnosti Homag vyškolil našich zamestnancov, aby boli schopní rýchlo maximalizovať výhody, ktoré stroj prináša pre podnikanie. Od kalibrácie dvierok a brúsenia dýh až po brúsenie všeobecných obrobkov, ako sú soklové lišty alebo panely, Sandeq to všetko zvládne,“.

 

Toto sú naše najnovšie zariadenia zakúpené v roku 2022, v našej výrobe sa nachádzajú ďalšie CNC od firmy HOMAG a iných značiek.

V dielni sa nachádza aj vlastná profesionálna lakovňa

  • O čistotu výrobných priestorov a ovzdušia je postarané odsávacím zariadením od firmy Veselovsky s.r.o Liptovská Lužná.