1. Úvod
  2.  » Interierove dvere

Interierové dvere

Bezfalcové dvere

Bezfalcové dvere patria medzi hity interiérových dverí.

Bezfalcové dvere sú skvelým alternatívnym technickým riešením a nápadom, pre zachovanie moderného vzhľadu Vášho domova. Predstavujú veľmi estetický a minimalistický dizajn, kde Krídlo dverí nemá drážku (falc), takže jeho okraj je rovný. 

Súčasťou bezfalcových dverí je bezfalcová zárubňa , ktorá je osadená skrytými pántmi AGB Eclipse a magnetickým zámkom, ktorý zabezpečuje tiché a plynulé zatvráranie dverí. Výsledkom sú potom dvere s výnimočne čistými líniami, ktoré perfektne dotvorí štýl vášho moderného interiéru.

» Otvoriť viac

Falcované dvere

Pri štandardných falcových - polodrážkových dverí je dverné krídlo osadené do pántov na zárubni, takže dvere v zavretom stave majú po celom obvode krídla viditeľnú profilovanú hranu, vystupujúci do priestoru. Tento typ patrí medzi najstaršie typy klasických otočných dverí. Naša spoločnosť využíva systém dverí s bezbariérovými, obložkovými zárubňami.

Súčasťou falcovaných dverí je klasická obložková zárubňa , ktorá je osadená kvalitnými pántmi TKZ Polná a zámkom AGB. Falcované dvere doporučujeme doplniť aj o dalšie prvky, ako napríklad samočinný prah, ktorý sa sám zavrie pri dovretí krídla dverí k zárubni.

» Otvoriť viac

Posuvné dvere

Nie všade je možné osadiť klasické krídlové dvere. Či už preto, že potrebujete ušetriť priestor, alebo je to z hľadiska praktického a funkčného. Všade tam sú posuvné dvere ideálnym riešením.

Nevyhnutnosťou pre konštrukciu jedného z typov posuvných dverí sú stavebné puzdrá, ktoré sa inštalujú všade tam, kde klasická koľajnica umožňujúca pohyb posuvných dverí pozdĺž steny nie je technicky možná, nepôsobila by dobre na pohľad, alebo z akéhokoľvek dôvodu nepripadá do úvahy. Jednoduchý a pritom v podstate geniálny mechanizmus, pri ktorom sa krídlo dverí zasúva do kapsy v stene. Výsledkom je potom nenápadný a pritom funkčný spôsob ako šetriť priestor a nestratiť vzhľad klasických dverí. Posuvné dvere sú v spojení s obložkovou zárubňou naoko nerozoznateľné od ostatných dverí vo vašom dome.

» Otvoriť viac